Harmonizimi i Hartave tė Rrezikut Sizmik tė vendeve tė Ballkanit Perėndimor

Nė datėn 29/10/2010 u mbajt nė Tiranė nė mjediset e Hotel Mondial mbledhja e bashkėdrejtuesve tė projektit
 “Harmonizimi i Hartave tė Rrezikut Sizmik tė vendeve tė Ballkanit Perėndimor”. Ky projekt financohet nga program “Shkencė pėr Paqen” i NATO dhe marrin pjesė Shqipėria, Bosnja dhe Hercegovina, Kroacia, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia.
Mbledhja u hap nga Drejtori i Institutit tė Gjeoshkencave, Prof. Dr. Ibrahim Milushi i cili u uroi pjesmarrėsve mirėseardhjen nė Tiranė dhe njėkohėsisht vuri nė dukje pėrpjekjet qė bėhen nė kėtė Institut pėr pėrfundimin me sukses tė kėtij projekti tė rėndėsishėm.

Nė mbledhje u evidentua puna e bėrė deri mė tani nga pjesmarrėsit si dhe detyrat qė dalin nė kėtė faze pėrfundimtare pėr realizimin me sukses tė projektit.
Pėr nder tė pjesmarrėsve Drejtori i Institutit tė Gjeoshkencave shtroi njė darkė nė Restorant “Gjahtari”.

 
 
 
 
 
 
 
 
   BSHAP Acivities Albania
free counter

Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore


Qendra Kombëtare e monitorimit të aktivitetit sizmik

Monitorimi ne kohe reale 24/24

Buletini Sizmologjik Mujor

Publikim periodik i parametrave valore, parametrave vatrore dhe madhėsisė sė tėrmeteve...