Informacion i pėrgjithshėm mbi Seminarin kombėtar pėr Klimėn ReCAP 6 – 7 Qershor 2012, Tiranė

Ndryshimet klimatike janė njė sfidė e madhe pėr tė gjithė ne. Temperaturat po rriten, sistemi i rėnies sė reshjeve po ndryshon, akullnajat po shkrijnė, niveli i detit po rritet gjithnjė e mė shumė dhe ngjarjet ekstreme tė motit, si pėrmbytjet dhe thatėsirat, po bėhen gjithnjė e mė tė shpeshta. Dhe pėr mė tepėr, pasojat dramatike nga ndryshimet e klimės parashikohet tė shtohen edhe mė shumė nė dekadat e ardhshme.

Pėr mė shumė lexoni dokumentin mė poshtė

   Njoftimi per Shtyp ReCAP Albania
   Mundėsitė, Pėrfitimet dhe Sfidat e Politikave dhe Legjislacionit tė Bashkimit Evropian pėr klimėn
free counter

Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore


Qendra Kombëtare e monitorimit të aktivitetit sizmik

Monitorimi ne kohe reale 24/24

Buletini Sizmologjik Mujor

Publikim periodik i parametrave valore, parametrave vatrore dhe madhėsisė sė tėrmeteve...