Shtypi

Kujdes me ndėrtimet. Ja zonat problemtike.

Instituti Politeknik i Tiranes tashme ne kuader te reformes eshte pjese e stadio-gjeoshkencave.Studimet krysore te cilat merren me problemte qe sjell nentoka jane... ...


Studimet nuk zbatohen nė shumė ndėrtime

Studimet nuk zbatohen nė shumė ndėrtime

Shembja e pallatit, qė ndodhi nė Gjirokastėr, tregoi papėrgjegjshmėrinė e ndėrtimeve nė vendin tonė, por edhe rreziqet me tė cilat mund tė pėrballemi nė ēdo ēast. Te mendosh se: Shqipėria ka njė aktivitet sizmik tė konsiderueshėm nė Ballkan. E per kete, referencat e tėrmeteve nė ...


Qeveria miraton krijimin e Qendrės se Studimeve Albanologjike

Qeveria miraton krijimin e Qendrės se Studimeve Albanologjike

Kryeministri Berisha paraqiti sot nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave vendimet e qeverisė pėr modernizimin e institucioneve kėrkimore dhe kalimin e tyre pranė institucioneve mėsimdhėnėse. Kryeministri u shpreh se kėto vendime, tė cilat paraqiten pas njė pune tė gjatė dhe tė ...


Lėkundje tėrmeti, nuk ka tė lėnduar

Lėkundje tėrmeti, nuk ka tė lėnduar

Qyteti i Librazhdit ka regjistruar lėkundje tėrmeti nė orėt e mbrėmjes sė tė shtunės. Nga tė dhėnat e marra prej autoriteteve vėrtetohet se, fatmirėsisht, nuk janė shėnuar tė lėnduar apo dėme materiale. Instituti i Gjeoshkencave njoftoi se lėkundjet janė ndjerė edhe nė qytetin ...


Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore


Qendra Kombëtare e monitorimit të aktivitetit sizmik

Monitorimi ne kohe reale 24/24

Buletini Sizmologjik Mujor

Publikim periodik i parametrave valore, parametrave vatrore dhe madhėsisė sė tėrmeteve...