Vizita e z. Michel Jarraud, Sekretar i Pėrgjithshėm i Organizatės Botėrore tė Meteorologjisė

Mė 8 maj 2012, z. Michel Jarraud, Sekretar i Pėrgjithshėm i Organizatės Botėrore tė Meteorologjisė, udhėtoi pėr njė vizitė tė shkurtėr nė Shqipėri.
Gjatė vizitės sė tij, Sekretari i Pėrgjithshėm u takua me Drejtorin e Institutit tė Gjeoshkencave, Energjisė, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), Prof. Dr. Marenglen Gjonaj dhe stafin.
Ai gjithashtu pati takime me Kryeministrin e Shqipėrisė, z. Sali Berisha, me Ministrin e Arsimit dhe Shkencės, Prof. Dr. Myqerem Tafaj, me Ministrin e Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit tė Ujėrave, Fatmir Mediu, me Rektorin e Universitetit Politeknik tė Tiranės, Akad. Jorgaq Kaēani, me personelin e Shėrbimi Meteorologjik nė Aeroportin Ndėrkombėtar “Nėnė Tereza”. 


Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore


Qendra Kombëtare e monitorimit të aktivitetit sizmik

Monitorimi në kohë reale 24/24

Buletini Sizmologjik Mujor

Publikim periodik i parametrave valore, parametrave vatrore dhe madhësisë së tërmeteve...