Press

Kujdes me ndėrtimet.Ja zonat problemtike.

Instituti Politeknik i tiranestashme ne kuader te reformes eshte pjese e stadio-gjeoshkencave.Studimet krysore te cilat merren me problemte qe sjell nentoka jane... ...


Studimet nuk zbatohen nė shumė ndėrtime

Studimet nuk zbatohen nė shumė ndėrtime

Shembja e pallatit, qė ndodhi nė Gjirokastėr, tregoi papėrgjegjshmėrinė e ndėrtimeve nė vendin tonė, por edhe rreziqet me tė cilat mund tė pėrballemi nė ēdo ēast. Te mendosh se: Shqipėria ka njė aktivitet sizmik tė konsiderueshėm nė Ballkan. E per kete, referencat e tėrmeteve nė ...


Qeveria miraton krijimin e Qendrės se Studimeve Albanologjike

Qeveria miraton krijimin e Qendrės se Studimeve Albanologjike

Kryeministri Berisha paraqiti sot nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave vendimet e qeverisė pėr modernizimin e institucioneve kėrkimore dhe kalimin e tyre pranė institucioneve mėsimdhėnėse. Kryeministri u shpreh se kėto vendime, tė cilat paraqiten pas njė pune tė gjatė dhe tė ...


Lėkundje tėrmeti, nuk ka tė lėnduar

Lėkundje tėrmeti, nuk ka tė lėnduar

Qyteti i Librazhdit ka regjistruar lėkundje tėrmeti nė orėt e mbrėmjes sė tė shtunės. Nga tė dhėnat e marra prej autoriteteve vėrtetohet se, fatmirėsisht, nuk janė shėnuar tė lėnduar apo dėme materiale. Instituti i Gjeoshkencave njoftoi se lėkundjet janė ndjerė edhe nė qytetin ...


National Centre for Forecast and Monitoring of Natural Risks

 

Monitoring of seismic activity Center

Monitoring real-time 24/24 hours

Monthly Seismological Bulletin

Periodic publication of earthquake wave data, source parameters and their magnitudes...